Edi Rama: Taksa një ‘grusht’ tavolinës

  • 26.11.2018
Edi Rama: Taksa një ‘grusht’ tavolinës

Më tej duke shpjeguar definicionin e tij lidhur me taksën ai tregoi se kjo ka ardhur si rrjedhojë e të gjitha padrejtësive dhe politikës jo të drejtë ndaj Kosovës.

Sipas tij Kosova po merr goditje nga të gjitha anët, duke filluar nga Bashkimi Europian me mos liberalizimin e vizave krahas plotësimit të kushteve, mos respektimin e marrëveshjeve të arritura me Serbinë, nga kjo e fundit, lobimin kundër anëtarësimit të Kosovës në organizata të ndryshme si Interpol dhe Unesco pasi që shteti serb po bënë një fushatë të ashpër. Në anën tjetër Kosova po tregohet e gatshme për dialog dhe arritje të marrëveshjeve që janë në interes të të dyja palëve.


Andaj sipas mendimit të tij është ardhur në një situatë ku veprimi i Qeverisë së Kosovës me rastin e taksës 100% është një grusht tavolinës për të krijuar një momentum të ri duke thënë mjaft se diçka nuk është duke funksionuar këtu.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë