Edhe të dielën mot i vranët dhe me reshje shiu

Edhe të dielën mot i vranët dhe me reshje shiu
Herolind Bytyçi

17.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bënë të ditur se edhe ditën e dielë do të kemi mot të vranët dhe me reshje shiu, ku në viset malore nuk përjashtohen edhe reshjet e borës.

Gjithashtu me reshjet e vazhdueshme parashikohet edhe rënie e temperaturave ku ato minimale do të lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-12 gradë Celsius.

Do të fryjë erë lehtë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-4 m/s.

Cilësia e ajrit në ditët e fundjavës do të jetë në vlera të pranueshme dhe të mira. Vetëm gjatë periudhave më të zgjatura të qetësisë, mund të kaloj në vlera mesatare apo shkurtimisht edhe të dobëta.

RAPORTO