Edhe sot vazhdon mot me diell

Sot gjatë ditës është parashikuar mot shumë ngrohtë, kryesisht me diell. Përgjatë viseve malore pasdite priten zhvillime të vransirave lokale. 

Sipas parashikimit te motit për sot temperaturat në vise të ulëta 12C deri 30C, e në vise malore 10 deri 23C.

Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-7m/s. Indeksi UV: 7, bënë të ditur PW.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.