Edhe sot mot me shi në Kosovë

Edhe sot mot me shi në Kosovë
Çlirim Gashi

18.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët me shi dhe në vendet malore parashihen edhe reshje bore.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-12 gradë Celsius. 

“Do të fryjë erë lehtë nga veriperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-4 m/s”, thuhet në njoftim.

RAPORTO