Edhe sot mot me diell, temperaturat maksimale deri në 30 gradë celsius

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometerologjik të Kosovës sot do të mbajë kryesisht mot me diell.

IHMK-ja ka parashikuar motin për sot, 14 shtator ku sipas parashikimit do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-30 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.