Edhe sot mot i nxehtë, temperaturat deri në 26°C

Edhe sot mot i nxehtë, temperaturat deri në 26°C
Eurolinda Zenelaj

30.04.2021 / Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për ditën e sotme në të cilën pritet të mbaj kryesisht mot i vranët dhe me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-26 gradë Celsius.

IHMK-ja po ashtu ka bërë të ditur se gjtë ditës së sotme do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe juglindja me shpejtësi 1-7 m/s.

RAPORTO