Edhe një ftesë nga Gjykata Speciale, ky është i ftuari i radhës

Edhe një ftesë nga Gjykata Speciale, ky është i ftuari i radhës
Çlirim Gashi

29.01.2020 / Lajme

Gjykata Speciale ka nisur me vrull vitin 2020, ku brenda 3 jave ka ftuar për intervistim 10 persona.

Kështu për intervistim është ftuar edhe Skënder Hoti nga Malisheva.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati.

Ai ka thënë se ushtarët e UÇK-së, janë krenar me veprën dhe sakrificat e të gjithë luftëtarëve.

Postimi i plotë:

Tash sa mora lajmin se i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale është bashkluftëtari i Ushtrisë Çlitimtare të Kosovës Skender Hoti nga Malisheva, si të gjithë ushtarët e UÇK-së edhe Skenderi dhe të gjithë ne jemi krenar me vepren dhe sakrificat e të gjithë luftëtarëve, që bëmë një luftë të pastër dhe të drejtë si ushtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

LEXO EDHE:  ​Sot në Hagë mbahet konferenca për ecurinë e rastit ndaj ish-eprorit të UÇK-së, Pjetër Shala
RAPORTO