Edhe nesër borë, temperaturat në Suharekë

Edhe nesër borë, temperaturat në Suharekë

Sipas një njoftimi për media, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK). njoftoi se nesër në vendin tonë do të vazhdojë të jetë mot i ftohët me ngrinca, ku bora do të jetë herë pas here aktive, temperaturat parashihen të lëvizin nga -3 deri -5°C, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lë vizin nga -1 deri 0°C.

Sipas, IHMK vendi ynë do të ketë të reshura të borës, ku nuk do të jenë aktive si këto ditët e fundit, ku në orët e hershme të ditës, do të ketë kohë pas kohe reshje të borës.


Po ashtu, IHMK deklaroi se shtypja atmosferike do të fillojë të shënojë ngritje graduale, erërat do të fryjnë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi rreth 1-4m/s.

Temperaturat që do të mbizotërojnë nesër në Komunën e Suharekës, në mëngjes do të ketë temperatura nga -2 deri në -4°C, si dhe pasdite temperaturat do të jenë nga 1 deri në -4°C.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës