Edhe 11 të shëruar nga koronavirusi në Ferizaj

Edhe 11 të shëruar nga koronavirusi në Ferizaj
Çlirim Gashi

30.04.2020 / Lajme

Ferizaj është komuna me rastin më të madh të të prekurve me koronavirus në Kosovë.

Kryetari Agim Aliu ka bërë të ditur se së fundi janë konfirmuar 11 raste të reja të të shëruarve në këtë komunë, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 14.

“Edhe pak ditë presim shërimin edhe të dhjetëra ferizajasve të infektuar e deri atëherë qëndroni në shtëpi. Shërim të shpejt të gjithë të infektuarve”, ka shkruar Aliu në Facebook.

Ndryshe, në Komunën e Ferizajt janë gjithsej 98 raste me COVID-19, prej tyre dy me përfundim fatal.

LEXO EDHE:  3 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 689 në tërë Kosovën

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit