Bizneset Vende Pune Ofertat

“E luta” Rugovën që të bëhej Komandant i UÇK-së

“E luta” Rugovën që të bëhej Komandant i UÇK-së

01.12.2018 Lajme

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale

Haliti, teksa ka rrëfyer ngjarje për jetën e tij në “Personale” në tv Dukagjini ka thënë se i kishte ftuar Rugovën që të bëhej komandant i përgjithshëm UÇK-së.

“Jam përpjekë që t’ia mbushi mendjen (Ibrahim Rugovës) që të jetë komandant i përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës” ka thënë Haliti.

Haliti këto komente i ka bërë teksa ka rrëfyer edhe ngjarje të tjera për jetën e tij gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Nuk ka vonuar shumë, dhe ka ardhur reagimi i parë i Lidhjes Demokratike të Kosovës lidhur me deklaratën e deputetit të PDK-së, Xhavit Haliti se ka ftuar ish-presidentin Ibrahim Rugova që të bëhej komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Anëtari i LDK-së dhe ish këshilltari i Isa Mustafës gjatë kohës sa ky i fundit ishte kryeministër i vendit, Bajram Geci, ka thënë se Rugovën nuk ka pasur nevojë askush që ta lutë që të bëhej komandant UÇK-së.

“Nuk ke pasur nevojë me e lutë fare o Xhavit Haliti, sepse mandatin e Komandantit Suprem të Forcave të Armatosura ja kishte garantuar Kushtetuta e Kaçanikit, kushtetutë kjo në të cilën, sa herë që ju duhet, thirreni edhe ju!”, ka shkruar Gecaj.

New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
BeeApiterapia Tjera Terrnje-Suharek,
Kosovë
M-L Solution Call Center Brigada123,
Kosovë
Kompania e pastrimit JOKER Tjera Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë