E fusin qenin në luftë me një ujk, në Suharekë

  • 15.01.2019
E fusin qenin në luftë me një ujk, në Suharekë

Në ditët e fundit, në Komunën e Suharekës po organizohen shumë lufta me kafshë, ku së fundmi Komuna mori masa ku deklaruan se do të dënohen organizatorët, me të holla, për organizimet e këtyre luftërave mes kafshëve, në komunën e Suharekës ndodhi një luftë mes një qeni dhe një ujku, kjo u bë e ditur në rrjetet sociale ku është edhe video gjatë luftimit mes qenit dhe ujkut, shpresojmë se sa më shpejtë të mirren masa ndaj organizatorit.

Në një postim në rrjetet sociale janë të vendosura fotografitë dhe video e kësaj ngjarje, ku shihet qeni duke luftuar me një ujk, në atë postim thuhet se: “Nuk mjaftun veq qent po u desht edhe ujqit klysh me ja u knaq at shpirt te poshter!!!”.


Ndaj kësaj lufte, shumë persona reaguan keq ndaj organizatorit duke e fyer përmes komenteve, ku më pastaj u lajmërua edhe Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj që të veprojë sa ma shpejtë në parandalimin e këtyre luftërave mes kafshëve, gjë që është e ndaluar me ligj, dhe se duhet të dënohet pronari i qenit ‘organizatori’.

Në një postim në rrjetet sociale thuhet se: “Z. Kryetar po ju lus ndermerrni dicka sa ma shpjet dhe filloni ta aplikoni ligjin egzistus qe keto krime te perfundojn njehere e pergjithmone!”, raporton insajderi.

Më poshtë mund ta shikoni videon e luftës mes qenit dhe ujkut.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë