Drenori-Ramiz Lladrovcit ke blerë diplomë të shkollës së mesme në Suharekë

Kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka paditur sot ish-asamblistin e kësaj komune, Xhavit Drenorin për shpifje.

Ky i fundit përmes një postimi në Facebook, nuk ka kursyer fjalët më të ashpra në drejtim të Lladrovcit.

Drenori thotë se Lladrovci ka qenë nxënës i dobët e që në shkollën e mesme është përjashtuar dhe ka blerë diplomën.

Ndër të tjera Drenori e krahason Lladrovcin me diktatorët më të mëdhenj në botë, por i thotë se me ta përbashkët ka vetëm mbrapshtinë.

Keta tipat e #mbrapsht nuk e kan prite oren 8:00 me u hape gjykata e me padite njerez qe kan guxu me e thane te verteten por kundeshtarëve u’a kan “kry salepin” orar a pa orar.

Adolf Hitler,Joseph Stalin,Mao Zedong,Benito Mussolini,Pol Pot,Kim Jong-il,Saddam Hussein,Robert Mugabe,Slobodan Miloshevic…

Ama keta diktatorë e kan nje te perbashket: Kane qene te #mbrapsht por edhe te #menqur (gjermanisht: schlau).

E kur jemi te puna e Jote:Veç nje element e ke te perbashket: #Mbrapshtesine!

Me shkolle fillore (i cilesuar si nder nxenesit me te dobet, problematik dhe madje pa edukate; e ke pranuar ne publik qe qe ne ate kohe ke ngucur/penguar nxenese (vajza) te shkolles fillore per motive te dobeta).

Me shkolle te mesme (i ngelur e perjashtuar “per te mira”, e duke perfunduar duke blere diplome te shkolles se mesme ne Suhareke), …

pra je larg me qene i #menqur (gjermanisht: schlau) per te futur emrin ne listen e lartshenuar, prandaj mos u mundo!

Zgjedhjet ti fitoj Hashimi per shkak te #shantazhit te milionave te keqperdorura nga fondi i luftes (nejse do i kishe mire perdore, si psh. pishina ne oborr) dhe gjykata speciale.

Edhe nje te fundit,te gjithe te lartshenuarit ne histori kan mbete si: Politics List of Famous Dictators!

E Ti, nuk mundesh me hy ne kete liste sepse perveç #menqurise, nuk e ke gjete kohen dhe vendin e duhur. Kot mundohesh me hape tema te tjera; e ke obligim me fole!

Krimi #Komune-#Polici ne Drenas duhet dhe ka me u demasku! Eshte çeshtje kohe… po punohet fort ne kete drejtim.

RAPORTO