Ditëve në vijim vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell

Fusha të presioni të ulët të shtrira mbi rajonin tonë, do të kushtëzojnë ditëve në vijim mot me vransira të ndryshueshme dhe intervale me diell. Të enjten vonë gjatë natës dhe të premten në mëngjes priten mundësi për reshje të dobëta shiu.

Ditën e premte do të depërtojnë në rajon masa më të freskët ajrore, të cilat zbresin lehtë temperaturat në të dy vlerat ekstreme, por gjithnjë përreth vlerave mesatare për këtë periudhë kohore.

Në fundjavë do të mbajë mot kryesisht me vransira, ditën e shtunë, e të dielen me intervale më të gjata me diell.

Ditën e premte parashihet të ketë erë më të theksuar nga krahu verior që mund të përmirësoj cilësinë e ajrit në vlera të mira

Paradite kryesisht me vransira, në mëngjes përgjatë viseve të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë. Ditën intervale me diell, e në mbrëmje sërish me vransira.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 4C deri 8C, e maksimalet nga 14C deri 18C.Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga krahu verior 4-10m/s. Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes mbi vlera normale.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.