Disa lirohen e disa shtrenjtohen, kaq po shiten sot produktet bazike në Kosovë

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka bërë publikimin e tabelës së çmimeve ditore të produkteve bazike ushqimore.

Disa lirohen e disa shtrenjtohen, kaq po shiten sot produktet bazike në Kosovë

Duke krahasuar me çmimet e disa ditëve të kaluara, vërehet se tani disa produkte janë liruar e disa të tjera edhe janë shtrenjtuar.

Ndërkaq çmimet e bukës, miellit, mishit të gjedhit e asaj të zogut, qumështit, gjizës, djathit, vajit ushqimor, fasules, sheqerit, kafes, çajit dhe cigareve nuk kanë pësuar ndryshime.


Megjithatë, disa produkte ushqimore janë shtrenjtuar, duke filluar nga vezët që janë shtrenjtuar nga 2 euro e 73 centë në 2 euro e 86 centë, po ashtu edhe orizi ka pësuar rritje të çmimit për 1 centë, krahasuar me atë çmim që është shitur me datën 17 qershor.

Kurse rënie të çmimeve kanë pësuar patatet e reja si dhe ajka.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë