Diell dhe vranësira gjatë dy ditëve të ardhshme, temperaturat deri në 18°C

Diell dhe vranësira gjatë dy ditëve të ardhshme, temperaturat deri në 18°C

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për dy ditët e ardhshme, në të cilat do të mbajë kryesisht mot me diell.

IHMK-ja ka parashikur motin për ditën e mërkurë dhe atë të enjte, në të cilat dë të mbajë kryesisht mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.

RAPORTO