COVID-19 në Kosovë, mbi 6 mijë raste aktive dhe 1.523 viktima

COVID-19 në Kosovë, mbi 6 mijë raste aktive dhe 1.523 viktima
Eurolinda Zenelaj

08.02.2021 / Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë ditës së dielë janë konfirmuar 249 raste të reja me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë ditës së dielë në Komunën e Suharekës janë identifikuar 3 raste të reja me COVID-19.

Vendbanimet e rasteve të djeshme në Komunën e Suharekës janë: Studençan një rast dhe dy raste në Suharekë, shkruan SuharekaOnline.

Gjithashtu, dje janë shëruar 274 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 54.042 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.693.

Ndërsa, numri total i rasteve pozitive është 62.258 raste nga 249.775 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.523 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  Rritja e rasteve me COVID-19 në Kosovë, shtohen thirrjet për mbajtjen e maskave

LAMI Palace – Bëhuni pjesë e ambientit mbretëror duke shijuar çdo detaj!

LAMI Palace një vend i veçantë i ndërtuar dhe dizajnuar me një shije të rrallë dhe unike ofron momente të...

Lexo më shumë

Të fundit

1

7 minuta më parë / Lajme

Situata me zjarret, e menaxhueshme