Covid-19 në Kosovë, 12,618 raste aktive dhe 926 viktima

Covid-19 në Kosovë, 12,618 raste aktive dhe 926 viktima
Eurolinda Zenelaj

24.11.2020 / Lajme

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se dje janë testuar 1,542 persona prej të cilëve 645 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

IKSHPK ka njoftuar se në Komunën e Suharekës janë identifikuar 15 raste të reja me virusin Korona dhe nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjës nga ky virus, shkruan SuharekaOnline.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 353 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 21,396 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12,618.

Ndërsa, numri total i rasteve pozitive është 34.940 raste nga 132.728 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 926 raste të vdekjes.

LEXO EDHE:  Fluksi i madh i automjeteve, Policia në Suharekë e Prizren me plan operativ "Alkooli"

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit