COVID-19 në Kosovë, 11.307 raste aktive dhe 1.240 viktima

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka njoftuar se gjatë ditës së premte janë regjistruar 385 raste të reja me COVID-19.

IKSHPK-ja ka njoftuar se gjatë ditës së premte në Komunën e Suharekës janë identifikuar 6 raste të reja me COVID-19.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 351 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 35.790 raste, kurse numri i rasteve aktive është 11.307.

Ndërsa, numri total i rasteve pozitive është 48.337 raste nga 169.653 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.240 raste të vdekjes.

RAPORTO