Çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë?

06.05.2024

Ngjarjet e ditës 6 maj 2024:

Çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë? Foto: "Sheshi i Qytetit", 07/02/2020

09:00: Kuvendi Komunal i Shtimes mban mbledhje solemne me rastin e dorëzimit të çmimit “Qytetar nderi” Hartmut Ganzke. (Salla e Kuvendit Komunal Shtime)

09:00: Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve. (Hagë)

11:00: Në 27-vjetorin e rënies së Heroit të Kombit, Luan Haradinaj, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, bën homazhe në Kompleksin Memorial të ZO të Dukagjinit. (Gllogjan, Deçan)

13:00: Organizata “Shqiptaria” dhe Korporata Kryeziu organizojnë një manifestim me rastin e ditëlindjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu. (Sheshi “Skënderbeu”, Prishtinë)13:00
Mbahet Akademi Përkujtimore në 27-vjetorin e rënies së Heroit të Kombit, Luan Haradinaj.(Kinoteatri “Jusuf Gërvalla”, Pej