Burim Ramadani – Taksa 100% nuk do të hiqet

  • 07.01.2019
Burim Ramadani – Taksa 100% nuk do të hiqet

Taksa e vënë nga Qeveria e Kosovës për produktet e Serbisë dhe Bosnjës në 100% nuk është vënë që ajo të hiqet tha Zëvendës Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Burim Ramadani nga Komuna e Suharekës.

Burim Ramdani, Zëvendës Ministër i Forcës së Sigurisë së Kosovës, në një postim në profilin e tij zyrtar në rrjetin social ‘Facebook’ tha se pa ndryshuar rrethanat, nuk hiqet taksa 100% ndaj Serbisë dhe Bosnje e Hercegovina.


Po ashtu, Ramadani tha se nëse Serbia e njeh pavarësinë e Kosovës, mund të hapë mundësinë për të diskutuar dhe jo anasjelltas.

Burim Ramadani, bëri këto postime për shkak që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi tha se nëse Serbia e njeh pavarsinë e Kosovës ekziston mundësia që të hiqet taksa 100%.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë