Brenda një jave policia arreston 127 të dyshuar, 20 dërgohen në vuajtje të dënimit

  • 29.11.2022
Brenda një jave policia arreston 127 të dyshuar, 20 dërgohen në vuajtje të dënimit

Rastet e ndryshme që raportohen nga viktimat në Policinë e Kosovës shumëherë iu vënë pranga duarve të të dyshuarve për vepra të ndryshme penale.

Në Kosovë çdo ditë arrestohen persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale si: dhunë në familje, vjedhje, kërcënime, përdorimi dhe mbajtja e lëndëve narkotike, mbajtje e armëve e gjëra të tjera.

Duke u bazuar në statistikat e Policisë së Kosovës që përcjellë SuharekaOnline bëhet e ditur se nga data 21 deri më 27 nëntor të këtij viti janë arrestuar 127 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale.


Poashtu, në këto statistika figuron edhe numri i personave të cilët pas arrestimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje dhe në vuajtje të dënimit.

Për periudhën e njejtë kohore, (21-27 nëntor 2022) figuron se 92 persona janë dërguar në mbajtje dhe 20 të tjerë janë dërguar në vuajtje të dënimit.

Data Numri i personave të arrestuarNumri i personave të dërguar në mbajtjeNumri i personave të dërguar në vuajtje të dënimit
21 nëntor23154
22 nëntor 20126
23 nëntor752
24 nëntor19103
25 nëntor23192
26 nëntor26233
27 nëntor980
Totali:1279220
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë