Brenda 24 ore një i vdekur dhe 101 të shëruar nga COVID-19

IKSHPK-ja ka njoftuar se brenda 24 orëve është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv.

Që nga marsi ku në Kosovë janë identifikuar rastet e para pozitive me COVID-19 deri më tani në Kosovë janë shënuar 617 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 101 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 13.088 raste, kurse numri i rasteve aktive është 1.674.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.