Statistika Brenda 24 ore 62 aksidente, 1330 tiketa trafiku e 29 të arrestuar

Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës përmes përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se në vendin tonë për 24 orë kanë ndodhur 62 aksidente trafiku.

Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, fatmirësisht asnjë aksident nuk ka përfunduar me fatalitet ndërsa 16 aksidente ishin me persona të lënduar dhe 46 të tjera ishin me dëme materiale.

Po ashtu PK ka shqiptuar 1330 gjoba trafiku për shkelësit e rregullave në komunikacion.

Nga Policia e Kosovës gjithashtu janë arrestuar 29 persona, ku 13 prej tyre janë dërguar në mbajtje, ndërsa 7 persona janë në vuajtje të dënimit.