13.08.2019, 8:49

Blerim Kuçi: Thaçi nuk bën të udhëheqë dialogun pasi që ka lidhje me Erdoganin

Deputeti nga radhët e AAK’së, Blerim Kuqi, në një intervistë në televizionin T7, ka thënë se presidenti i Kosovës nuk bën të udhëheqë dialogun me Serbinë.

“Thaçi nuk duhet të jetë në krye të dialogut për dy arsye” , ka thënë Kuçi.

“E para është se ai mund të jetë nën hetime nga Gjykata Speciale dhe si i tillë nuk ka legjitimitet”

“E dyta. Zotëri Thaçi ka lidhje me Erdoganin dhe guxon të udhëheqë dialogun”

Tutje Kuçi ka mbrojtur vendimin e Ramush Haradinaj për dorëheqje nga pozita e kryeministrit. Ai ka thënë se dikujt po i pengon vendimi i Haradinaj dhe çdo lëvizje e tij.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

LEXO EDHE:  Haradinaj: Nuk do të ndalem që ta mbajë Serbinë jashtë Kosovës

“Në këto procese nuk ka asgjë, por gjithmonë dikujt i pengon z. Haradinaj”

“Ftesa e Haradinajt është e kotë pas vendimeve të gjykatave ndërkombëtare”/Gazeta Express/