Blerim Kuçi i ndryshon fjalët për dorëheqje: “E kemi votimin e ushtrisë”

  • 06.12.2018
Blerim Kuçi i ndryshon fjalët për dorëheqje: “E kemi votimin e ushtrisë”

Blerim Kuçi në një debat i cili është zhvilluar nga RTV Dukagjini “Debat Plus” me Ermal Pandurin, deputeti tha se do të japë dorëheqje nga premtimet që i kam bërë kohë më parë.

Kuçi deputet i koalicionit qeverisës tha se formimi i ushtrisë dhe arritja e një kompromisi për dialogun janë çështje më me rëndësi se liberalizimi i vizave. Deputeti tha se “Deri në votimin e ushtrisë do të mbetem deputet, por do të rishikoj pozicionin tim”.


Ai gjatë debatit shprehi se data 14 dhjetor për votimin e ushtrisë është shumë e rëndësishme, por ai tha se unë do ta mbajë qëndrimin tim, po ashtu Kuçi tha se liberalizimi i vizave nuk është asgjë po të krahasojmë me votimin e transformimit të FSK-së në Ushtri, ose dialogun me shtetin fqinjë. “Liberalizmi për mua është i parëndësishëm në krahasim me ushtrinë dhe përmbylljen e dialogut” shtoi Kuçi.

“Jam munduar të jem i përgjegjshëm me votuesit e mi dhe besoj se deri tani i tillë kam qenë…Nuk kam pasur asnjë aferë edhe në funksione tjera. Puna më e vështirë është ajo e kryetarit të komunës”, shprehi Blerim Kuçi.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë