Bisedimet me VV’në, ish-shefi i misionit të OSBE’së, Walker dhe ambasadori Kosnett i shkojnë Mustafës në zyrë

Bisedimet me VV’në, ish-shefi i misionit të OSBE’së, Walker dhe ambasadori Kosnett i shkojnë Mustafës në zyrë
Çlirim Gashi

13.01.2020 / Lajme

Bisedimet mes VV’së dhe LDK’së kishin rifilluar në fillim të javës që lamë pas, por nuk u arrit asnjë marrëveshje për bashkëqeverisje.

Rreth këtyre çështjeve të bisedimeve mes këtyre dy subjekteve politike, ish-shefi i misionit të OSBE’së, William Walker dhe ambasadori amerikan, Philip Kosnett kanë shkuar në selinë qëndrore të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK).

Temë kryesore e diskutimit është ajo e bisedimeve për koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, tash kur kanë kaluar më shumë se tre muaj që nga zgjedhjet e gjashtë tetorit.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit