Biblioteka Kombëtare e Kosovës të premtën shënon 78-vjetorin e themelimit

  • 23.11.2022
Biblioteka Kombëtare e Kosovës të premtën shënon 78-vjetorin e themelimit

Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bogdani” të premten, më 25 nëntor 2022, shënon 78-vjetorin e themelimit.

Ceremonia e hapjes do të mbahet në hollin e Bibliotekës, ka njoftuar drejtori Fazli Gajraku.


Po ashtu, njoftohet se në këtë ditë të shënuar për bibliotekën do të organizohet edhe dita kombëtare e vetëdijesimit për biblioteka, do të jepet donacion nga Agjencia Kosovare e Privatizimit,  do të hapet ekspozita “Perceptimi për shqiptarët në artin e karikaturës” dhe do të jepet mirënjohje për punëtorin e dalluar të bibliotekës dhe për një gazetar/e.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë