Bastisja në shtëpinë e Jakup Krasniqit nga Gjykata Speciale, reagon OVL e UÇK-së

Gjykata Speciale sot ka filluar sërish me aksionet në Prishtinë.

EULEX me mbështetjen e Policisë së Kosovës sot kanë kryer bastisje në shtëpinë e Jakup Krasniqit në Prishtinë.

Lidhur me këtë aksion të Gjykatës Speciale ka reaguar ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, Faton Klinaku.

Kilnaku përmes një postimi në facebook ka shkruar se për sa kohë do të zgjas kjo e keqe e madhe për Kosovën do të ketë këso lloj spektaklesh.

Postimi i plotë:

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Gjykata ilegale Speciale vazhdon spektaklet e saj. Ajo kryen bastisje në shtëpinë e ish zëdhënësit të UÇK-së Jakup Krasniqi, e dëshmi i merr edhe librat e botuar. Për sa kohë që do të zgjas kjo e keqe e madhe për Kosovën, do të kemi këso lloj spektaklesh.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.