Bali Muharremaj ofron oborrin e komunës për mërgimtarët!

  • 11.12.2018
Bali Muharremaj ofron oborrin e komunës për mërgimtarët!

Kjo bëhet vetëm këtë vit, për të gjetur zgjidhje më të shpejtë, ngase viteve tjera do të ofrohen mundësi parkingu më shumë në qytet. Një ekip është caktuar poashtu, që ti asistoj ata gjatë procedurës së nxerrjes së dokumenteve, për ti evidentuar vonesat dhe paqartësitë eventuale. Në bazë të një vendimi të drejtorisë së Administratës së Komunës së Suharekës, merret urdhëresë si vijon:

1. Ju lejohet hyrja ne oborrin e Komunës të gjitha automjeteve private, (që kanë tabela të huaja nga data 17.12.2018 deri më datën 18.01.2019).
2. Punëtorëve të administratës së Komunës ju ndalohet hyrja me automjete në oborrin e Komunës për këtë periudhë të cekur më lartë.
3. Per zbatimin-implementimin e kesaj urdherese kujdeset, sektori i sherbimeve to perbashketa (punetoret e pones).
4. Mos respektimi i kesaj urdherese administrative do to konsiderohet si shkelje e kodit të miresjelljes të punës dhe do të merren masa konform Ligjeve dhe akteve nënligjore të aplikueshme të Republikës së Kosovës.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë