Bali Muharremaj falënderon bizneset me darkë solemne

  • 28.12.2018
Bali Muharremaj falënderon bizneset me darkë solemne

Kryetari i Komunës së Suharekës ka qenë mysafir ku Shoqata e Bizneseve ishte nikoqir i një darke solemne ku ka ftuar përfaqësues të bizneseve të komunës sonë në shenjë falenderimi për mbështetjen që kanë dhënë në aktivitetet e komunës gjatë tërë vitit.

Së bashku me Shoqatën e Bizneseve të udhëhequr nga z.Shaqir Palushi kryetari Muharremaj falënderuan bizneset për kontributin e tyre në punësimin e qytetarëve.


Muharremaj gjithashtu shtoi edhe rolin kyç të bizneseve dhe rëndësinë e tyre në zhvillimin e komunës dhe mirëqenien e qytetarëve duke numëruar kështu kontributet e bizneseve gjatë tërë vitit.

Kryetari i Shoqatës së Bizneseve, Shaqir Palushi numëroi aktivitetet e shoqatës si iniciativa për pastrimin e qytetit, ndërtimit të shtëpive pas vërshimeve etj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë