Bali Muharremaj dhe Sali Asllanaj nderojnë Ukë Bytyçin për 28 Nëntor

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj gjatë tërë ditës ka nderuar dëshmorët e rënë për lirinë e Kosovës duke bërë homazhe te varrezat e qytetit.

Bali Muharremaj dhe Sali Asllanaj nderojnë Ukë Bytyçin për 28 Nëntor

Por nuk është ndalur me kaq, ai ka vazhduar ditën duke nderuar heronjë e dëshmorë duke nderuar kështu: Besim Ndrecajn, Kenan Halimin, lapidarin e martirëve, varrezat e dëshmorëve në Carralevë.

I shoqëruar nga ish kryetari Sali Asllanaj, zëvendësministri Selimaj, nënkryetarja Mihrije Suka, përfaqësues të Policisë së Kosovës dhe stafi i tij kanë bërë homazhe tek shtatorja e Ukë Bytyçit.


Se ka një respekt tejet të veçantë për figurën dhe kontributin e Ukë Bytyçit e ka treguar edhe vetë kryetari, madje në zyrën e kryetarit Muharremaj përballë tavolinës së punës gjendet e varur fotografia e Ukë Bytyçit krah asaj të ish-presidentit Rugova.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës