Bajrami nervozohet me ministrin Murati: 51% e mësimdhënësve në grevë e kanë votuar VV-në

  • 23.09.2022
Bajrami nervozohet me ministrin Murati: 51% e mësimdhënësve në grevë e kanë votuar VV-në

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami, thotë se Qeveria nuk e ka brengën e qindra mijërave fëmijëve që kanë mbetur pa shkuar në shkollë, por të cilës parti janë kryesindikalistët.

Ministri i Financave, Hekuran Murati, ka nisur sot raportimin e tij në Komisionin për Arsim me sulm të menjëhershëm ndaj sindikalistit Ymer Ymeri, duke thënë se ai ka lidhje me një parti. Atë e ndali udhëheqsja e Komisionit Albena Reshitaj, e cila tha se Murati është ftuar të flasë rreth implikimeve buxhetore në këtë ngërç dhe e ftoi të mos fus në debat tema për të cilat s’është i thirrur.

Deputetja Bajrami ka shkruar në Facebook se halli i Qeverisë është se kush me cilën parti është dhe jo zgjidhja e krizës që po lë fëmijët pa shkuar në shkollë.   


“Kqyrne me çka merret Qeveria. d.m.th. nuk e ka brengën e 318 mijë fëmijëve por e ka brengën se me cilën parti është Rrahman Jashari e me cilën Ymer Ymer”, ka shkruar deputetja.

Ajo thotë se 51 për qind e mësimdhënësve që janë në grevë e kanë votuar Lëvizjen Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Shkrimi i plote i Bajramit:

318 mijë fëmijë po hynë në javën e katërt jashtë bankave shkollore, ministri pyet përfaqësuesin e SBASHK-ut: ”me cilën parti je i afërt”.

Kqyrne me çka merret Qeveria. d.m.th. nuk e ka brengën e 318 mijë fëmijëve por e ka brengën se me cilën parti është Rrahman Jashari e me cilën Ymer Ymeri.

A po i pyetni 318 mijë fëmijë me cilën parti janë.

Bëni zgjidhje sepse është përgjegjësi e juaja/qeverisë!

Mos u mundoni me mjegullu situatën se 51% e mësimdhënsëve që sot janë në grevë ju kanë votu juve me 14 shkurt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë