Arsyetohet komuna për rrugën e dëmtuar në Leshan

PDK në Suharekë nëpërmjet një postimi në Facebook dje kishte ngritur shqetësimin lidhur me asfaltimin e një rruge në Leshan ku kishte thënë se cilësia e punimeve në këtë rrugë po tregon cilësinë e punimeve që po kryen kryetari i kësaj komune.

Arsyetohet komuna për rrugën e dëmtuar në Leshan

“Kjo rrugë tregon më së miri cilësinë e punimeve që po bëhen nga pushteti i Muharremajt. Kjo ndodh pasi që, duhet t’i mbyllin projektet para fundvitit, mirëpo nuk e kanë të qartë se në këtë rast qytetari është ai i cili pëson nga kjo papërgjegjësi”, kanë shkruar ata në faqen e tyre.

Kurse, drejtori i Shërbimeve Publike në Suharekë, Enver Shabani i kontaktuar nga Ndërtimi.info ka treguar se ende nuk është bërë pranimi teknik, rrjedhimisht nuk mund të ndëshkojnë, pasi do të rregullohet.


“Në atë pjesë të rrugës ka pasur pjerrtësi dhe nga reshjet e shiut është dëmtuar rruga. Kompania ka reaguar menjëherë dhe tash ne nuk mund të marrim asnjë ndëshkim pasi ende nuk është bërë pranimi teknik. Mirëpo, problemi do të rregullohet”, ka thënë Shabani.

Ndërtimi.info ka kontaktuar me fituesin e tenderit për rregullimin e kësaj rruge që sipas dokumenteve në “e-prokurim” është “Kushtrim Sopaj B.I”. Tenderi ka kushtuar jo më pak se 49.768,00 euro.

Në fillim të telefonatës ata nuk dhanë ndonjë informacion, por më pas na drejtuan me një numër tjetër telefoni, që duket të jetë nënkontrator.

Hamdi Mamaj duke folur në emër të kompanisë që ka rregulluar rrugën tha se dëmtimi ka ardh prej një gypi dhe se do përmirësohet.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës