Arrihet marrëveshja LDK-AAK, kjo e fundit merr 4 ministri dhe 1 zv.kryeministër

Është nënshkruar marrëveshja e koalicionit në mes të LDK’së dhe AAK’së.

Lajmin e ka bërë të ditur kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj pas takimit me të parin e LDK’së, Isa Mustafën.

Ai ka bërë të ditur edhe emrat që i kanë për ministra, 4 ministri dhe 1 zëvendëskryeministër.

AAK merr Ministrinë e Drejtësisë, Arsimit, të Punëve të Jashtme dhe të Zhvillimit Ekonomik.

Tashmë është konfirmuar se pjesë e Qeverisë Hoti do të jetë edhe ish-kryetari i Suharekës, Blerim Kuçi.

RAPORTO