Arrestohet Nasim Haradinaj nga hetuesit e Speciales

Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradinaj është ndaluar nga zyrtarë të Speciales.

Haradinaj është ndaluar pas fjalimit të tij para mediave, i cili tha se nuk e njohin Gjykatën Speciale.

Fillimisht ai ka refuzuar të shkojë në veturën e hetuesve të Speciales, por më pas ai ka hyrë në veturën e Policës së Kosovës.

“Nuk shkoj me ta, vetëm me policinë e Kosovës”, tha Haradinaj

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.