Albin Kurti: Sportin duhet bërë kulturë të popullsisë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje!, Albin Kurti, sot ka luajtur basketboll me të rinjtë në Gërmi.

“Sportin duhet bërë kulturë të popullsisë. Pra, edhe një arsye më shumë për fitore me 6 tetor”, ka deklaruar ai.

Postimi i plotë i Kurtit:

“Sot isha për basketboll në Gërmi. Sporti është argëtim dhe shëndet, shoqërim dhe aktivitet. Sportin duhet bërë kulturë të popullsisë. Pra, edhe një arsye më shumë për fitore me 6 tetor”.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.