Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Alarmante: 32 të vdekur dhe 1,612 raste të reja me COVID-19

02.09.2021 / Lajme

Alarmante: 32 të vdekur dhe 1,612 raste të reja me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 13.953 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 1.612 raste pozitive.

lajm në zhvillim

Brenda 24 ore 2,460 qytetarë të shëruar nga COVID-19

15:44 Përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shëruar 2.460 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 119.471.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto vende: Gjakovë  468, Prishtinë  283, Pejë  282, Ferizaj  256, Klinë  255, UNK  253, Gjilan  119, Mitrovicë  88, Shtime  75, Obiliq  63, Podujevë  62, Viti  51, Fushë Kosovë  49, Kaçanik  39, Gllogoc  29, Deçan  28, Kamenicë  27, Hani i Elezit  13, Skenderaj  12, Prizren  6, Graçanicë  2.

Vendbanimet e 1,612 rasteve të reja me COVID-19

15:30 Rastet pozitive me COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  239, Prizren  168, UNK  156, Podujevë  128, Ferizaj  128, Pejë  125, Gjilan  110, Mitrovicë  98, Fushë Kosovë  81, Gjakovë  70, Gllogoc  49, Klinë  43, Skenderaj  43, Rahovec  27, Shtime  26, Deçan  24, Vushtrri  23, Kaçanik  17, Dragash  14, Kamenicë  12, Viti  11, Hani i Elezit  10, Obiliq  9, Graçanicë  1.

32 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 ore në vendin tonë

15:27 Përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë raportuar 32 raste të vdekjes nga COVID-19.

Rastet e vdekjes nga COVID-19 janë nga këto vende: Pejë  8, Gjilan  4, Prizren  3, Viti  2, Skenderaj  2, Fushë Kosovë  2, UNK  2, Vushtrri  1, Rahovec  1, Mitrovicë  1, Gjakovë  1, Kamenicë  1, Podujevë  1, Gllogoc  1, Prishtinë  1, Klinë  1.

Konfirmohen 1,612 raste të COVID-19, 41 raste te fëmijët nga 0-9 vjet

15:19 Prej 1,383 rasteve të reja me COVID-19 në Kosovë, 894 prej tyre janë femra dhe 718 meshkuj.

Sipas grupmoshave rastet pozitive me Sars-CoV-2 janë: 42 nga 80-++ vjeç, 98 nga 70-79 vjeç, 166 nga 60-69 vjeç, 230 nga 50-59 vjeç, 299 nga 40-49 vjeç, 364 nga 30-39 vjeç, 255 nga 20-29 vjeç, 117 nga 10-19 vjeç, 41 nga 00-09 vjeç.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 32 raste të vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 2.460 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 119.471.

Në total numri i rasteve aktive është 26.524.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.618 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 862.224 doza të vaksinës. Deri më sot 291.645 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *