Kandidatët për Kuvend Komunal:

AAK
Bexhet Kuçi
2 Mihrije Suka
3 Aziz Bytyqi
4 Reshat Selimaj
5 Enver Shabani
6 Besa Kuqi
7 Lirim Qatani
8 Arlind Hajdaraj
9 Aferdita Mamaj
10 Vullnet Luzhnica
11 Emrush Bytyçi
12 Sanije Kuçi-Rexhepaj
13 Bujar Shala
14 Beqir Berisha
15 Florina Baftijaj
16 Gent Ndrecaj
17 Miranda Fondaj
18 Edona Hasani
19 Beqir Palushi
20 Bukurije Maksutaj
21 Fidaije Kukaj
22 Edon Sadikaj
23 Marigona Suka-Bungu
24 Liridona Balaj
25 Jeton Elshani
26 Edi Bytyqi
27 Rozeta Jahaj
28 Zgjim Gashi
29 Ylli Rraqi
30 Myrvete Shala
31 Mimoza Bajraktari
32 Driton Maliqaj
33 Saranda Bajraktari
34 Xhevxhet Gashi
LDK
Shefket Kolgeci
2 Urim Suka
3 Bulëza Kuçi
4 Flamur Bytyçi
5 Kushtrim Kuçi
6 Elmaze Bytyçi
7 Selman Kolgeci
8 Milit Elshani
9 Shqipe Ramaj
10 Alban Berisha
11 Brahim Curri
12 Jehona Shala
13 Xhavit Bytyçi
14 Qendrim Morina
15 Fahrije Sopa
16 Ali Shala
17 Vehbi Krasniqi
18 Kosovare Kokollari
19 Jeton Hoti
20 Dukagjin Latifi
21 Doruntina Zenelaj
22 Arben Hamzaj
23 Ilir Sopaj
24 Donjeta Kabashaj
25 Altin Bujari
26 Ilir Bytyçi
27 Albulena Fetiu-Hasanaj
28 Ardian Elshani
29 Dardan Vrella
30 Qendresa Shala
31 Mentor Gallapeni
32 Driton Muhaxheri
33 Besarta Daka
34 Bashkim Ndrecaj
LVV
Liridon Fandaj
2 Pranvera Berisha
3 Hetem Muharremaj
4 Laureta Tafaj
5 Agron Maliqaj
6 Jetmir Durmishi
7 Valmire Kryeziu
8 Drilon Zyba
9 Qëndrim Elshani
10 Festë Kabashi
11 Pajtim Lezi
12 Arbër Aliaj
13 Florije Gegaj
14 Arbes Gashi
15 Islam Morina
16 Erlida Bajrami
17 Arsim Muqa
18 Latif Krasniqi
19 Arbërie Bytyqi
20 Arsim Tafolli
21 Astrit Dakaj
22 Arjeta Morina
23 Sami Buzhala
24 Faton Zekolli
25 Arberita Morina
26 Faton Kololli
27 Merlinda Bekteshi
28 Besnik Kryeziu
29 Albulena Krasniqi
30 Granit Hoti
31 Gentiana Daka
32 Qendrim Gashi
33 Veton Shala
34 Yllka Kadolli
PDK
Jeton Rrakaqi
2 Dardan Berisha
3 Mevlude Kabashi
4 Egzon Kryeziu
5 Rilind Krasniqi
6 Ilirjana Basha
7 Liridon Jollxhiu
8 Jeton Baku
9 Arlinda Trolli
10 Bajram Basha
11 Arber Elshani
12 Sheqerie Zyrapi
13 Bashkim Bajramaj
14 Valon Elshani
15 Marigona Vataj
16 Reshat Selimaj
17 Shaip Selimi
18 Çendresa Krasniqi
19 Jashar Bytyçi
20 Ismet Ahmeti
21 Floriana Kadriu
22 Ardit Cikaqi
23 Artane Bytyçi
24 Flutura Shukolli
25 Blerim Selimi
26 Lutfi Kadriaj
27 Besarta Veselaj
28 Burim Gashi
29 Erjon Morina
30 Arjana Fangu
31 Muhamet Sallauka
32 Melihate Bungu
33 Floriana Gashi
34 Alush Shala
NISMA
Jehona Rrafshi
2 Avni Lubovci
3 Antoneta Berisha
4 Edonis Bytyqi
5 Kujtesë Bytyçi
6 Lavdije Gashi
7 Arsim Gollopeni
8 Sahide Muharremi
9 Blerta Rrafshi
10 Nadije Hysenaj
11 Leotrim Gashi
12 Vezire Kadriaj Maksutaj
13 Besiana Fangu
I.TH
Herolind Limaj
2 Hysni Bytyçi
3 Almenta Kryeziu
4 Lumbardh Sopa
5 Besim Krasniqi
6 Vlore Kryeziu
7 Hisen Bytyqi
8 Gëzim Helshani
9 Rita Elshani
10 Eduard Fangu
11 Mustaf Elshani
12 Fjolla Elshani
13 Ismajl Fetaj
14 Agim Kuçi
15 Nora Tërshani
16 Tauland Kuçi
17 Shaip Kuçi
18 Bleona Gashi
19 Gzim Musaj
20 Arton Baralija
21 Fahrije Hoxhaj
shfaq

Alarmante: 21 të vdekur dhe 1,278 raste të reja me COVID-19

04.09.2021 / Lajme

Alarmante: 21 të vdekur dhe 1,278 raste të reja me COVID-19
Foto: Ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private me metodën RAT, janë testuar gjithsej 10.609 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 1.278 raste pozitive.

lajm në zhvillim

Konfirmohen 27 raste të COVID-19 në Suharekë, 1 rast te fëmijët nga 0-9 vjet

15:37 Prej 27 rasteve të reja me COVID-19 në Suharekë, 12 prej tyre janë femra dhe 15 meshkuj.

Sipas grupmoshave rastet pozitive me COVID-19 në Suharekë janë: 1 nga 80-++ vjet, 2 nga 70-79 vjet, 3 nga 60-69 vjet, 5 nga 50-59 vjet, 7 nga 40-49 vjet, 4 nga 30-39 vjet, 3 nga 20-29 vjet, 1 nga 10-19 vjet dhe 1 nga 00-09 vjet.

1,248 të shëruar nga COVID-19 brenda 24 ore, 46 prej tyre në Suharekë

15:33 Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Mitrovicë  165, Podujevë  134, Prishtinë  129, Pejë  110, Rahovec  108, Ferizaj  106, Prizren  86, Malishevë  82, Vushtrri  70, Suharekë  46, Istog  42, Lipjan  28, Skenderaj  22, Obiliq  22, Klinë  17, Gjilan  16, Junik  16, Deçan  12, Gllogoc  8, Kamenicë  8, Viti  7, Gjakovë  4, Shtime  3, Shtërpcë  2, Hani i Elezit  2, Graçanicë  1, Dragash  1, Zveçan  1.

Grupmoshat e 3 të vdekurve nga COVID-19 në Suharekë

15:30 Si pasojë e COVID-19 kanë humbur jetën 3 qytetarë nga Komuna e Suharekës, 2 meshkuj dhe një femër.

Grupmoshat e 3 të vdekurve nga Suhareka: Një nga 80-++ vjeç, 2 nga 70-79 vjeç.

3 të vdekur nga COVID-19 brenda 24 ore në Suharekë

15:27 Përgjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë si pasojë e COVID-19 kanë humbur jetën 21 qytetarë, 3 prej tyre në Suharekë.

Të vdekurit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Suharekë  3, Malishevë  2, Ferizaj  2, Vushtrri  2, Gjakovë  2, Prishtinë  2, Kamenicë  1, Rahovec  1, Skenderaj  1, Gjilan  1, Viti  1, Klinë  1, Shtime  1, Pejë  1.

27 raste të reja me COVID-19 në Suharekë

15:20 Rastet pozitive me COVID-19 janë nga këto vende: Ferizaj  250, Prishtinë  184, Podujevë  106, Pejë  66, Gjilan  65, Mitrovicë  65, Gjakovë  53, Malishevë  50, Fushë Kosovë  41, Skenderaj  40, Lipjan  39, Gllogoc  38, Prizren  34, Klinë  31, Rahovec  28, Suharekë  27, Obiliq  25, Vushtrri  24, Viti  23, Istog  22, Shtime  19, Deçan  14, Kaçanik  13, Kamenicë  12, Hani i Elezit  4, Graçanicë  2, Mamushë  2, Dragash  1.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 21 raste të vdekjes nga ky virus.

Sot janë shëruar 1.248 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 122.140.

Në total numri i rasteve aktive është 26.534.


Në 24 orët e fundit janë dhënë 20.346 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 901.013 doza të vaksinës. Deri më sot 306.287 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

KOMENTE0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *