Aksioni në veri, Sveçla: Kërcënimet destabilizuese nga Beogradi do të kundërshtohen me ligj dhe rend

14.06.2024

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Svecla ka publikuar armatimin që u konfiskua sot në veri të Kosovës.

Aksioni në veri, Sveçla: Kërcënimet destabilizuese nga Beogradi do të kundërshtohen me ligj dhe rend Foto: Ilustrim

Svecla ka publikuar disa fotografi ku shihen eksplozivë, armë dhe municione.

Ai tha se kërcënimet destabilizuese nga Beogradi do të kundërshtohen me ligj dhe rend.

“Sot, më shumë eksplozivë, armë dhe municione u konfiskuan edhe një herë në veri falë forcave tona vigjilente të sigurisë dhe rritjes së bashkëpunimit me qytetarët tanë në veri. Kërcënimet destabilizuese nga Beogradi do të kundërshtohen me ligj dhe rend”.