Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Suharekë

  • 10.01.2019
Aksident në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Suharekë

Reshjet e mëdha të borës që kanë filluar në orët e hershme të mëngjesit kanë vështirësuar jashtëmase komunikacionin në të gjitha komunat e Kosovës, duke përfshirë edhe Komunën e Suharekës ku në pamundësi që kompanitë e kontraktuara ti përballojnë këtyre reshjeve të borës ku dolën në ndihmë edhe kompani të tjera për pastrim të borës, por në Autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Suharekë ndodhi një aksident.

Reshjet e pandërprera të borës gjatë ditës së djeshme dhe ditës së sotme kanë shkaktuar vështirësi gjithandej nëpër rrugët e Kosovës.


Ndonëse kompanitë përgjegjëse janë duke e bërë të pamundurën për pastrimin dhe mirëmbajtjen e rrugëve, duket se të reshurat e shumta dhe të pandërprera janë duke e bërë të veten.

Në autostradën ‘Ibrahim Rugova’ në Suharekë ka ndodhur një aksident mes dy veturave, me ç’rast janë shkaktuar dëme të konsiderueshme në automjetet e përfshira në aksident. Deri më tani nuk bëhet e ditur për ndonjë të lënduar, ndërsa policia është në ardhje për të kryer të gjitha procedurat ligjore rreth aksidentit të ndodhur.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë