A do të hapen universitetet dhe konviktet? Flet ministri Likaj

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj sot para deputetëve ka treguar se si ka filluar dhe se si do të vazhdojë mësimi në kohë pandemie.

Likaj ka thënë se hapja e universiteteve dhe mbajtja e mësimit brenda tyre është vendim që duhet ta marrin vetë ato, duke i marrë parasysh kapacitetet që kanë.

Gjthashtu, ai ka shtuar se bibliotekat dhe hapja e tyre duhet të vendosen në bazë të rekomandimeve dhe vendimeve që merr IKSHPK-ja.

Ndërsa sa u përketë hapjës së konvikteve Likaj thotë se kjo është ende një opsion i pamundur.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.