735 të infektuar e 20 të vdekur në Kosovë nga fillimi i pandemisë

Që nga data 13 mars, deri më tani, Kosova aktualisht shënon 735 raste gjithsej si të infektuar me koronavirus.

Derisa numri i të shëruarve nga COVID-19 në vend, është 165.

Sipas raportimeve ditore të IKSHP-së dhe Klinikës Infektive, numri i atyre që kanë ndërruar jetë nga ky virus, është 20.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, Kosova shënoi edhe 28 raste të reja me koronavirus.

Në IKSHPK në vazhdimësi përgjatë 24 orëve janë duke u kontaktuar dhe mbikëqyrë të gjitha kontaktet e rasteve, si dhe kontaktet e kontakteve duke i obliguar për vetëizolim dhe të kërkojnë ndihmë mjekësore nëse kanë simptome.

RAPORTO