7,339 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, mbi 170 në Suharekë

  • 09.08.2022
7,339 raste aktive me COVID-19 në Kosovë, mbi 170 në Suharekë

Ndërkaq, në Komunën e Suharekës janë176 raste aktive me COVID-19, ku në 24 orët e fundit janë shënuar 3 raste të reja pozitive dhe është shëruar një qytetar.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 918 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga coronavirusi kanë vdekur 3,178.


Në 24 orët e fundit nuk pa pasur të vaksinuar, ndërkaq në total numri i vaksinave të administruara është 1,834,656.

Nga fillimi i pandemisë e deri tani në Komunën e Suharekës janë regjistruar gjithsej 4,643 raste pozitive, ndërkaq kanë vdekur 107 persona dhe janë shëruar 4,360 qytetarë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë