50 vende të reja pune në kontribut që rinia mos ta braktisë Kosovën

50 vende të reja pune në kontribut që rinia mos ta braktisë Kosovën

Fabrika e Mobileve “Te Naseri” si kontribut që rinia mos ta braktisë Kosovën ka shpallur konkurs për 50 vende të reja të punës.

I kontaktuar nga redaksia përfaqësuesi i Fabrikës së Mobileve “Te Naseri”, z.Driton Gashi tha se fabrika është duke hapur repartin e ri dhe se është pajisur me teknologjinë e fundit me ç’rast hap edhe 50 vende të reja të punës.


Sipas z.Gashi fabrika që ai drejton vazhdimisht ka qenë e fokusuar për rritjen zhvillimin ekonomik dhe hapjen e vendeve të reja të punës.

Sipas z.Driton Gashi tashmë 50% e vendeve të punës janë plotësuar dhe se prapë në të ardhmen e afërt do të hapen vende të reja të punës.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës