50 aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndodhur 50 aksidente trafiku, 24 aksidente me persona të lënduar dhe 26 të tjera me dëme materiale.

Gjithashtu është bërë e ditur se policia ka shqiptuar 1623 gjoba trafiku.

Janë arrestuar 18 persona, ku prej tyre 13 janë në mbajtje dhe një tjetër në vuajtje të dënimit.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.