5 shtyllat e qeverisjes së mirë sipas Albin Kurtit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ditë më parë ka deklaruar rreth krijimit të “Qeverisë Alternative”.

Ndërsa sot nëpërmjet një fotografie në rrjetin social Facebook, Kurti ka treguar pesë shtyllat e qeverisjes së mirë që sipas tij vijnë me “Qeverisje Alternative”.

Kurti përmes një publikimi në Facebook ka bërë të ditura pesë shtyllat e qeverisjes së ‘mirë’, që sipas tij vinë me ‘Qeverisje Alternative’.

-Ekonomi dhe Financa

-Drejtësi dhe Siguri

-Shëndetësi, Mirëqenie Sociale dhe Sport

-Arsim,Kulturë dhe Rini

-Politikë e Jashtme, Integrime Evropiane dhe  Diasporë

Kurti mbrëmë deklaroi se Kosova është në fazën më të vështirë që nga paslufta dhe se është shndërruar në Bergamo Ballkanike.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.