423 pacientë u trajtuan gjatë vitit të kaluar në Institutin e Psikiatrisë Forenzike të Kosovës

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në Institutin e Psikiatrisë Forenzike të Kosovës gjatë vitit 2021 kanë qenë të shtrirë 423 pacientë për trajtim mjekësor.

423 pacientë u trajtuan gjatë vitit të kaluar në Institutin e Psikiatrisë Forenzike të Kosovës

Nga SHSKUK kanë bërë të ditur se gjatë vitit të kaluar kanë qenë 516 vlerësime dhe konsulta ambulantore dhe 79 konsulta specialistike brenda dhe jashtë IPFK-së.

Po ashtu bëhet e ditur se gjatë kësaj periudhe kohore u kryen 393 ekspertiza mjeko-ligjore për gjykata.


Përveç tyre, u realizuan edhe 41 CT, 39 EEG, 6 ECHO, 2 EKG dhe 184 analiza laboratorik.

“Në bazë të raportit vjetor të punës, vitin e kaluar, ndërkaq, kishte 516 vlerësime dhe konsulta ambulantore dhe 79 konsulta specialistike brenda dhe jashtë IPFK-së, si dhe u kryen 393 ekspertiza mjeko-ligjore për gjykata. Përveç tyre, u realizuan edhe 41 CT, 39 EEG, 6 ECHO, 2 EKG dhe 184 analiza laboratorike”, thuhet nga SHSKUK.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës