4 muaj punoi si vullnetare në Klinikën Infektive, përjashtohet nga konkursi i MSH-së

Njëra ndër vullnetaret që ka punuar në Klinikën Infektive që nga fillimi i pandemisë është edhe Jehona Krasniqi.

Përmes një reagimi ajo ka shprehur pakënaqësitë e saj lidhur me konkursin e Ministrisë së Shëndetësisë, në të cilin nga 8 vullnetaret që kanë punuar qe 4 muaj (pa pagesë) vetëm 1 është pranuar.

Në reagim ajo thotë se nuk është zbatuar e drejta e tyre dhe se e meritojnë të pranohen pasiqë sipas saj kur të tjerët kanë hezituar, ata janë paraqit në klinikë duke rrezikuar familjen dhe veten.

LEXO EDHE:  Haxhi Avdyli: COVID-19 do të prodhojë analfabetë dhe njerëz asocial
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.