39 aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka treguar se në Kosovë kanë ndodhur 39 aksidente trafiku, 15 prej tyre me persona të lenduar dhe 24 prej tyre me dëme materiale.

Gjithashtu gjatë 24 orve të fundit policia ka shqiptuar 1 mijë e 394 gjoba, për të gjithë shkelsit e rregullave të trafikut.

Nga ky raport i policisë bëhet e ditur se janë arrestuar 21 persona, ku 15 prej tyre janë dërguar në mbajtje.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.