365 pacientë me COVID-19 po trajtohen në spitalet e Kosovës, 7 në gjendje të rëndë shëndetësore

Në SHSKUK aktualisht po trajtohen 356 pacientë të infektuar me koronavirus.

Në QKUK dhe klinikat e saj po trajtohen në total 120 pacientë me COVID-19, ndërsa në shtatë spitalet rajonale 236 pacientë.

Në respiratorë janë shtatë pacientë, ndërsa 28 janë me maska CPAP, kurse me oksigjenoterapi janë 298 pacientë.

Kujtojmë se gjatë 24 orëve të fundit rezultuan pozitiv me COVID-19 120 pacient, një në Komunën e Suharekës (Greikoc).

Gjithashtu sot janë shëruar edhe 122 pacient të cilët ishin të infektuar me Korona virus.

Gjatë 24 orëve të fundit 9 persona humbën betejën me COVID-19.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.